Erkek Libidosunu Yiyeceklerle Nasıl Arttırırsınız?

Erkek Libidosunu Yiyeceklerle Nasıl Arttırırsınız?
Diğer bedensel işlevlerimiz gibi cinsel dürtü de beslenmemize göre değişebilir. Eğer doğru beslenmezsek, eskiden daha iyi olduğumuz uzun koşulara devam edecek dayanıklılığımız olmayacaktır. Aynı şekilde Kağıthane escort bayanlarla seks performansınız için de bu durum geçerli. Kendinizi güçlü ve sağlıklı hissetmiyorsanız, libidonuz düşecektir. Bu nedenle, özellikle kan akışı söz konusu olduğunda, vücudunuzun sağlıklı kalmasına yardımcı olacak libido artırıcı yiyecekler yemelisiniz. Erkek cinsel dürtüsü tamamen erektil disfonksiyonla ilgili değildir, ancak penise sağlıklı bir kan akışınız yoksa, mutlu bir zihin bile aradığınız sonuçları alamaz.

Ancak libido artırıcı yiyecekler afrodizyak değildir. Bunlar, cinsel dürtüyü ateşlemesi gereken ve istiridye ve çikolata gibi klasikleri içeren gıdalardır. Çikolatanın afrodizyak olmasının nedeninin triptofan içermesi nedeniyle kimyasal olduğu düşünülüyor. Bu, seratonin üretiminde kullanılan anahtar amino asitlerden biridir. Seratonin ve dopamin, cinsel dürtülerimizi teşvik etmede yararlı olan nörotransmiterlerdir. Bununla birlikte, New York Times'a göre, "araştırmalar, çikolatanın afrodizyak özelliklerinin varsa, sınırlı olduğunu gösteriyor.

Bunun yerine, erkek libidosunu yiyeceklerle iyileştirmenin yolu daha temeldir. Dengeli ve sağlıklı bir diyet uygulamak, genel sağlığınızı önemli ölçüde artıracak ve sizi seks arzulamaya daha yatkın hale getirecektir. Omega 3 yağ asitleri içeren gıdaların kan damarı işlevini iyileştirdiği bilinmektedir, bu da penisinize daha iyi kan akışı anlamına gelir. Balık, chia tohumları ve cevizlerin hepsi omega 3 yağ asitleri bakımından yüksektir, bu nedenle bunları diyetinize dahil etmek libidoya yardımcı olacaktır. İstiridyeler de bu yağ asitlerinde yüksektir, muhtemelen afrodizyak olarak kullanımlarının arkasındaki köken.